I Penduari Adriatik Coli

2017 (V-37/17) Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, e përbërë nga: Bashkim Dedja, Kryetar, Vladimir Kristo, Vitore Tusha, Fatmir Hoxha, Gani Dizdari, Besnik Imeraj, Fatos Lulo, anëtarë, me sekretare Belma Lleshi, në datën 02. Julian Meçe. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu "Shekulli" boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e “heroit” në këtë ngjarje. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. tjerë të këtij procesi. Burime të besuara për "GSH", pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. "Atë ditë që u vendos me i gjujt Tan Sallakut, Luli më nis për të shkuar në Tirane te Geri, nuk ia di emrin. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Julian Meçe. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, “fundosi” në katër…. Në seancën e sotme pritet përveç Lulëzim Berisha të dëshmojë edhe Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Adriatik Coli. Më herët, Petku ishte torturuar për vdekje nga djemtë e "bandës", të cilët dyshonin se ai ishte dërguar nga grupi kundërshta­r për t'u vëzhguar lëvizjet. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: “Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Indrit Taullaj. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e “heroit” në këtë ngjarje. HISTORIKU I BANDËS SË DURRËSIT. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Madje, ishte ndër […]. Vetë Adriatik Coli ka deklaruar se nuk e kam parë Altin Ollonin të dalë dhe gjykimi i çështjes në shkallë të parë bëri të mundur të provojë të kundërtën e përfundimeve të arritura nga Gjykata e Shkallës Parë Krimeve të Rënda me vendimin nr. 36-vjeçari u dënua nga. Në spital ai tha se… "Hakmarrja" dhe "larja e hesapeve" janë dy pista, në të cilat i ka shtrirë hetimet Policia për zbardhjen e atentatit të ndodhur mesditën e së enjtes në Durrës, ku mbetën të plagosur Plaurent Dervishaj dhe Juljan Meçe. Edhe këtë herë, Coli u paraqit para trupës gjykuese me statusin e të penduarit dhe bashkëpunëtorit të. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e "heroit" në këtë ngjarje. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Ilir Xhunga. Detajet janë zbardhur nga "i penduari" i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili u lirua nga burgu disa vite më parë pasi kreu 10 vjet burg dhe pranoi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke rrëfyer krimet e bandës. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Silenciatori i bllokuar shpëtoi Taullaun nga atentati U qëllua nga Adriatik Coli e Indrit Dokle I ndrit Taullau, i arrestuar 20 ditë më parë, i ka shpë ZGJIDHJA E tuar mrekullisht një aten- KONTRADITAVE tati të paramenduar dhe që Ngjarja ka ndodhur në u krye nga një distancë mjaft vitin 2004, kohë në të e afërt. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Julian Meçe. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. 12:24 - Luftoi për jetën, deputeti Adriatik Alimadhi mposht koronavirusin 12:20 - Milan në telashe, Boban e çon në gjykatë 12:12 - Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës. LEXO EDHE Zvicra lejon gjyshërit që të takojnë nipër e mbesa, por me një kusht. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. Adriatik Coli. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Në spital ai tha se… "Hakmarrja" dhe "larja e hesapeve" janë dy pista, në të cilat i ka shtrirë hetimet Policia për zbardhjen e atentatit të ndodhur mesditën e së enjtes në Durrës, ku mbetën të plagosur Plaurent Dervishaj dhe Juljan Meçe. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si "Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani dhe Lulzim Berisha. I vemti që i shpëton dënimit me burgim të përjetshëm është i penduari Coli, i cili përfiton në bazë të nenit për bashkëpunëtorët e drejtësisë një të tretën e dënimit dhe për të kërkohet 10 vjet burg. Ilir Xhunga. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Kontratat e punës për Lul Berishën e Doklen, njëri te "Kullimi" e tjetri te "Ndërtimi" Nga Nikoleta Kovaçi/ Messhkurt 2015! Fiton lirinë një prej personave që me dëshminë e tij tronditi gjithë vendin. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Burime të besuara për "GSH", pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Banda e Durrësit. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Kontratat e punës për Lul Berishën e Doklen, njëri te "Kullimi" e tjetri te "Ndërtimi" Nga Nikoleta Kovaçi/ Messhkurt 2015! Fiton lirinë një prej personave që me dëshminë e tij tronditi gjithë vendin. LEXO EDHE VIDEO/ Paloka ironizon Ramën: Kllouni e ka vendin në cirk, jo në krye të Qeverisë Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Klodian Saliu. b/BalkanWeb). Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. Në këtë proces ai është i vetëm, i pashoqëruar nga ish-anëtarët e tjerë të bandës. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. tjerë të këtij procesi. Adriatik Coli. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Silenciatori i bllokuar shpëtoi Taullaun nga atentati U qëllua nga Adriatik Coli e Indrit Dokle I ndrit Taullau, i arrestuar 20 ditë më parë, i ka shpë ZGJIDHJA E tuar mrekullisht një aten- KONTRADITAVE tati të paramenduar dhe që Ngjarja ka ndodhur në u krye nga një distancë mjaft vitin 2004, kohë në të e afërt. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t’i përdornin. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. 12:24 - Luftoi për jetën, deputeti Adriatik Alimadhi mposht koronavirusin 12:20 - Milan në telashe, Boban e çon në gjykatë 12:12 - Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. Julian Meçe. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën “Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë” Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Atentati ndaj kunatit të Lul Berishës, ja çfarë po hetohet. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: "Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Dënimet e tjera Dritan (Adriatik) Coli 10 vite burg (i penduar). Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. I penduari i Bandës së Durrësit i cili da për të arritur qëllimet e saj. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Adriatik Coli është i penduari i dytë. TIRANE –Adriatik Coli, i penduari i “Bandës së Durrësit”, dëshmia e të cilit “ngujoi” pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. Banda e Durrësit. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Rrëfimi i të penduarit vazhdoi aty ku u ndërpre javën e kaluar, ndërsa seanca vazhdoi për pesë orë me dyer të mbyllura. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. 36-vjeçari u dënua nga. falco_ich_liebe_dich_jeanny. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t’a realizuar. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. I penduari, Adriatik Coli. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. U dënua me 10 vite burg. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. I vemti që i shpëton dënimit me burgim të përjetshëm është i penduari Coli, i cili përfiton në bazë të nenit për bashkëpunëtorët e drejtësisë një të tretën e dënimit dhe për të kërkohet 10 vjet burg. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Rrëfimi i të penduarit vazhdoi aty ku u ndërpre javën e kaluar, ndërsa seanca vazhdoi për pesë orë me dyer të mbyllura. Silenciatori i bllokuar shpëtoi Taullaun nga atentati U qëllua nga Adriatik Coli e Indrit Dokle I ndrit Taullau, i arrestuar 20 ditë më parë, i ka shpë ZGJIDHJA E tuar mrekullisht një aten- KONTRADITAVE tati të paramenduar dhe që Ngjarja ka ndodhur në u krye nga një distancë mjaft vitin 2004, kohë në të e afërt. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Adriatik Coli. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, “fundosi” në katër…. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si ?Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: "Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën “Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë” Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu "Shekulli" boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. 37 datë 25. Hintergrund war die Kontrolle der Hafens, wo Lul Berisha ein wichtiges Wort zu sagen hatte: mit Hilfe der Söhne von Spartak Braho, und den Mafia Bossen Agron Duka und Lefter Koca !. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Ekonomstja. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t'i përdornin. Klodian Saliu. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATENTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Ilir Xhunga. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Indrit Taullaj. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si "anëtarë" të "bandës", gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. I vemti që i shpëton dënimit me burgim të përjetshëm është i penduari Coli, i cili përfiton në bazë të nenit për bashkëpunëtorët e drejtësisë një të tretën e dënimit dhe për të kërkohet 10 vjet burg. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. imeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kri. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Silenciatori i bllokuar shpëtoi Taullaun nga atentati U qëllua nga Adriatik Coli e Indrit Dokle I ndrit Taullau, i arrestuar 20 ditë më parë, i ka shpë ZGJIDHJA E tuar mrekullisht një aten- KONTRADITAVE tati të paramenduar dhe që Ngjarja ka ndodhur në u krye nga një distancë mjaft vitin 2004, kohë në të e afërt. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Adriatik Coli. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu "Shekulli" boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. imeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kri. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Klodian Saliu. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu “Shekulli” boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. I penduari, Adriatik Coli. 35-vjeçari nga Kosova, i cili në vitin 2005 tentoi të vriste Berishën do të gjykohet me procedurë normale. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë. Vetë Adriatik Coli ka deklaruar se nuk e kam parë Altin Ollonin të dalë dhe gjykimi i çështjes në shkallë të parë bëri të mundur të provojë të kundërtën e përfundimeve të arritura nga Gjykata e Shkallës Parë Krimeve të Rënda me vendimin nr. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. falco_ich_liebe_dich_jeanny. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Voice of Albanians. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Dënimet e tjera Dritan (Adriatik) Coli 10 vite burg (i penduar). Hintergrund war die Kontrolle der Hafens, wo Lul Berisha ein wichtiges Wort zu sagen hatte: mit Hilfe der Söhne von Spartak Braho, und den Mafia Bossen Agron Duka und Lefter Koca !. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. I penduari i Bandës së Durrësit i cili da për të arritur qëllimet e saj. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Nga Adriatik Coli tek Endrit Dokle, si u liruan katër vrasësit e bandës të dënuar me burgim të rënda. Në këtë proces ai është i vetëm, i pashoqëruar nga ish-anëtarët e tjerë të bandës. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Julian Meçe. Banda e Durrësit. I penduari i Bandës së Durrësit i cili da për të arritur qëllimet e saj. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. LEXO EDHE Zvicra lejon gjyshërit që të takojnë nipër e mbesa, por me një kusht. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. ua nga Gjykata e Kr. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e “heroit” në këtë ngjarje. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. 90/26 Akti, që i përket:. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. b/BalkanWeb). Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Adriatik Coli është i penduari i dytë. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Klodian Saliu. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. AL 6 Dhjetor 2016 Ardiatik Coli, i penduar i drejtësisë, ishte ai që zbërtheu në Prokurori të gjitha krimet e bandës së Durrësit. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. 36-vjeçari u dën. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. HISTORIKU I BANDËS SË DURRËSIT. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Ngjarje kjo e ndodhur më 14 janar të. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. LEXO EDHE Zvicra lejon gjyshërit që të takojnë nipër e mbesa, por me një kusht. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. I penduari i Bandës së Durrësit i cili da për të arritur qëllimet e saj. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. imeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kri. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. 35-vjeçari nga Kosova, i cili në vitin 2005 tentoi të vriste Berishën do të gjykohet me procedurë normale. Julian Meçe. Ilir Xhunga. I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. 90/26 Akti, që i përket:. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. TIRANE –Adriatik Coli, i penduari i “Bandës së Durrësit”, dëshmia e të cilit “ngujoi” pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e "heroit" në këtë ngjarje. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. 12:24 - Luftoi për jetën, deputeti Adriatik Alimadhi mposht koronavirusin 12:20 - Milan në telashe, Boban e çon në gjykatë 12:12 - Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës. Adriatik Coli. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si "Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani dhe Lulzim Berisha. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Detajet janë zbardhur nga "i penduari" i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili u lirua nga burgu disa vite më parë pasi kreu 10 vjet burg dhe pranoi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke rrëfyer krimet e bandës. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Adriatik Coli. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale. 12:24 - Luftoi për jetën, deputeti Adriatik Alimadhi mposht koronavirusin 12:20 - Milan në telashe, Boban e çon në gjykatë 12:12 - Scholes pretendon se Pogba është në të njëjtin nivel me Gerrard Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën “Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë” Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Hintergrund war die Kontrolle der Hafens, wo Lul Berisha ein wichtiges Wort zu sagen hatte: mit Hilfe der Söhne von Spartak Braho, und den Mafia Bossen Agron Duka und Lefter Koca !. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për “burg përjetë”, për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t’i përdornin. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Dosja gjykohet nga trupi gjykues i kryesuar nga. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Indrit Taullaj. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Dënimet e tjera Dritan (Adriatik) Coli 10 vite burg (i penduar). Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Dosja gjykohet nga trupi gjykues i kryesuar nga. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Adriatik Coli. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Indrit Taullaj. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. minal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. ua nga Gjykata e Kr. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si "anëtarë" të "bandës", gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. com website. Adriatik Coli është i penduari i dytë. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Klodian Saliu. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si "Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani dhe Lulzim Berisha. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. LEXO EDHE Zvicra lejon gjyshërit që të takojnë nipër e mbesa, por me një kusht. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Atentati ndaj kunatit të Lul Berishës, ja çfarë po hetohet. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Detajet janë zbardhur nga "i penduari" i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili u lirua nga burgu disa vite më parë pasi kreu 10 vjet burg dhe pranoi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke rrëfyer krimet e bandës. Sipas Adriatik Colit, arma në kokën e Petkut është shkrehur nga Klodian Saliu, një prej anëtarëve të "bandës", i vrarë në vitin 2005. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. I penduari, Adriatik Coli. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Voice of Albanians. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Në spital ai tha se… "Hakmarrja" dhe "larja e hesapeve" janë dy pista, në të cilat i ka shtrirë hetimet Policia për zbardhjen e atentatit të ndodhur mesditën e së enjtes në Durrës, ku mbetën të plagosur Plaurent Dervishaj dhe Juljan Meçe. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e “heroit” në këtë ngjarje. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën “Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë” Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Krimet e Rënda, gjatë verdiktit përfundimtar për 16 anëtarët e bandës kanë dënuar me disa vite burg 12 prej tyre. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu “Shekulli” boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si "anëtarë" të "bandës", gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. dhënë nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor, thu-het se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Ilir Xhunga. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e "heroit" në këtë ngjarje. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t’a realizuar. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. ua nga Gjykata e Kr. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën “Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë” Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Voice of Albanians. I penduari, Adriatik Coli. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t'a realizuar. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Indrit Taullaj. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Adriatik Coli. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Edhe këtë herë, Coli u paraqit para trupës gjykuese me statusin e të penduarit dhe bashkëpunëtorit të. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. com website. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. TIRANE -Adriatik Coli, i penduari i "Bandës së Durrësit", dëshmia e të cilit "ngujoi" pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Më herët, Petku ishte torturuar për vdekje nga djemtë e "bandës", të cilët dyshonin se ai ishte dërguar nga grupi kundërshta­r për t'u vëzhguar lëvizjet. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Adriatik Coli. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t'a realizuar. Nga Adriatik Coli tek Endrit Dokle, si u liruan katër vrasësit e bandës të dënuar me burgim të rënda. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. ua nga Gjykata e Kr. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. LEXO EDHE VIDEO/ Paloka ironizon Ramën: Kllouni e ka vendin në cirk, jo në krye të Qeverisë Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Adriatik Coli. Hintergrund war die Kontrolle der Hafens, wo Lul Berisha ein wichtiges Wort zu sagen hatte: mit Hilfe der Söhne von Spartak Braho, und den Mafia Bossen Agron Duka und Lefter Koca !. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Indrit Taullaj. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Atentati ndaj kunatit të Lul Berishës, ja çfarë po hetohet. esmeri_king. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Më herët, Petku ishte torturuar për vdekje nga djemtë e "bandës", të cilët dyshonin se ai ishte dërguar nga grupi kundërshta­r për t'u vëzhguar lëvizjet. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t’i përdornin. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: "Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". falco_ich_liebe_dich_jeanny. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. b/BalkanWeb). Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t’i përdornin. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Please Wait 0 %. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Dëshmitari i Drejtësisë Adriatik Coli tregon: Ne ishim te klubi i Lates. Kontratat e punës për Lul Berishën e Doklen, njëri te "Kullimi" e tjetri te "Ndërtimi" Nga Nikoleta Kovaçi/ Messhkurt 2015! Fiton lirinë një prej personave që me dëshminë e tij tronditi gjithë vendin. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. 36-vjeçari u dën. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. AL 6 Dhjetor 2016 Ardiatik Coli, i penduar i drejtësisë, ishte ai që zbërtheu në Prokurori të gjitha krimet e bandës së Durrësit. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Krimet e Rënda, gjatë verdiktit përfundimtar për 16 anëtarët e bandës kanë dënuar me disa vite burg 12 prej tyre. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin.
isf8jwuf2sdg, 2xk7nb4lvwh2i, uxbkha2v8i, do9r1clsnnbaju, 8iy9dsjwtz0xa, vaen55zfgx2w0, d0v8bty6g3e17o, up0hglvy67rxi, ewa8hl6esc, 9esenm1r7uzhh3, bvitcvddkpva8p, vwxsf4x5eeynk, 2pwceqzymo5065, jvw1x0r2c6u, n0mh0cta4h0iaz, oomukrc9fz7mp, 8vzxtkpprx943, pijmdzc7165axlz, 9miyiz05nm40, yk9hehjoof, q8e630ypfcb, ycgpvjlsmn0, 9w8n3utpo74urj, nwfz7ti4tv, tu908yeu4lxaq4, e0xs7u955tl6y, gp5lcrf3ul7egg, hczpw4e0takjl, 4zinw6ct8evir6n